O nás

Pozor, NOHATKA už není jen veliký strašidelný mořský členovec. Jsme to i my. Mini rodinka, která vyrábí barefoot botičky a capáčky. Jmenovitě Eva, Petr a naše dvě dítka, díky kterým jsme tam, kde jsme. Kdo jiný by byl lepší zkoušeč capáčků a botiček než právě ony. Teda momentálně hlavně skoro 4 letá Evelínka, která většinou trpělivě čeká až tatínek pečlivě a velmi kriticky nazuje a vyzkouší právě dodělaný nový model. 😀 Půlročního Erička to všechno teprve čeká, i když už teď má nožku tak akorát do capáčků velikosti 21, zatím mu stačí pouze ponožky. Počítáme, že chodit začne, když bude mít velikost 25-26 :-D. To by bylo něco málo o nás.

A jak to bylo s naší nohatkou? Začalo to v červenci 2017, kdy jsme otevřeli malou kamennou prodejnu v Kravařích. Tehdy jsme však trochu přestřelili. Ale chybami se člověk učí. V únoru 2018 jsme prodejnu přestěhovali do Hrabyně. Ale pořád to nebylo pro nás to pravé ořechové. Přeprodej botiček nás nenaplňoval. A tak jsme pomaličku dospěli k tomu, že je škoda brzdit našeho tvůrčího ducha a začali jsme vyrábět capáčky. A zájem o ně nás tak moc motivoval, že se z toho stal náš největší koníček. A u capáčků to nezůstalo. Vždy, když byly potřeba nějaké botičky pro Evelínku, byla to příležitost zkusit něco nového. A tak vznikly naše sandálky, první prodyšné capáčky do školky, malované capáčky (protože mamince chybělo kreslení 🙂 ) a nakonec jsme pidi krůčky došli až k botičkám, které budou k prodeji na jarní sezónu příštího roku. Ale to není všechno. Protože jsme té naší Evelínce tak trochu záviděli, nedalo nám to a v létě vznikly sandál(k)y i pro nás. Teda spíše sandály (31,5cm sandále od tatínka nejde nazývat sandálkou). A se začátkem studených podlah máme celá rodina capá(č)ky, bez kterých to už prostě nejde.

A tím to nekončí…Jediné, co nás momentálně brzdí je čas. Hlavní náplní našich dní jsou naše milované děti. Ale i tak se čas na práci vždycky najde. Říkáme si, lepší pomaleji a s láskou, než rychle a zbrkle. Našim hlavním cílem je vyrábět kvalitní, pohodlné a krásné obutí pro celou rodinu, kde každý výrobek projde našima rukama. Prostě rodinná firma jak má být. 🙂