O nás

Pozor, NOHATKA už není jen veliký strašidelný mořský členovec. Jsme to i my. Mini rodinka, která vyrábí barefoot botičky a capáčky. Jmenovitě Eva, Petr a naše dvě dítka, díky kterým to všechno začalo. Kdo jiný by byl lepší zkoušeč capáčků a botiček než právě ony. Teda momentálně hlavně malá Evelínka, která většinou trpělivě čeká až tatínek pečlivě a velmi kriticky nazuje a vyzkouší právě dodělaný nový model. 😀 O 3 a půl roku mladšího Erička to všechno teprve čeká. I když už teď má nožku tak akorát do capáčků velikosti 21, zatím mu stačí pouze ponožky. Počítáme, že chodit začne, když bude mít velikost 25-26 :-D. 

A jak to bylo s naší nohatkou? Začalo to v červenci 2017, kdy jsme otevřeli malou kamennou prodejnu v Kravařích. Tehdy jsme však trochu přestřelili. Ale chybami se člověk učí. V únoru 2018 jsme prodejnu přestěhovali do Hrabyně. Ale pořád to nebylo pro nás to pravé. Přeprodej obuvi nás nenaplňoval. A tak jsme pomaličku dospěli k tomu, že je škoda brzdit našeho tvůrčího ducha, a začali jsme vyrábět capáčky. A zájem o ně nás tak moc motivoval, že se z toho stal náš největší koníček. A u capáčků to nezůstalo. Vždy, když byly potřeba nějaké botičky pro Evelínku, byla to příležitost zkusit něco nového. A tak vznikly naše sandálky, první prodyšné capáčky do školky, malované capáčky (protože mamince chybělo kreslení 🙂 ) a nakonec jsme pidi krůčky došli až k botičkám. Ale to není všechno. Protože jsme té naší Evelínce tak trochu záviděli, nedalo nám to a v létě vznikly sandálky i pro nás. Teda spíše sandály (31,5cm sandále od tatínka nejde nazývat sandálkou). A se začátkem studených podlah máme celá rodina capá(č)ky, bez kterých to už prostě nejde.

A tím to nekončí…Jediné, co nás momentálně brzdí je čas. Hlavní náplní našich dní jsou naše milované děti. Ale i tak se čas na práci vždycky najde. Říkáme si, lepší pomaleji a s láskou, než rychle a zbrkle. Našim hlavním cílem je vyrábět kvalitní, pohodlné a krásné obutí pro celou rodinu, kde každý výrobek projde našima rukama. Prostě rodinná firma jak má být. 🙂

Každý den se moc těšíme na Vaše objednávky a Vaše nápady. přiznáme se, že šít s barvami na přání nás baví ze všeho nejvíce. Vždycky se těšíme, co z toho vznikne. 

A pár praktických informací:  Zboží nemáme skladem, šijeme až podle objednávky. Občas se stane, že se trefíte do skladových zásob, takovou objednávku ihned odesíláme. V případě, že ne, snažíme se i tak, aby byla objednávka u vás co nejdříve. V období hlavní jarní a podzimní sezóny se však pro váš veliký zájem stane, že se doba dodání může prodloužit. Prosím berte ji pouze orientačně. Občas se bohužel stane, že se zdržíme. Moc nás to mrzí, ale pokud děti onemocní (což se při jenom školkovém a jednom batoleti stává dost často), práce se zdrží. Moc Vám tímto děkujeme za trpělivost a věříme, že i delší čekání Vám vynahradí naše výrobky. 🙂